Ford Mondeo

previous arrow
next arrow
Slider

Ford Mondeo

WersjaCena
Trendod 109 320 zł (z VAT)
Editionod 120 770 zł (z VAT)
ST-Lineod 139 500 zł (z VAT)
Titaniumod 124 300 zł (z VAT)
Titanium Hybridod 143 300 zł (z VAT)
Pobierz cennik Pobierz cennik Vignale Pobierz cennik Hybrid

 

Nowy Ford Mondeo to zaskakująco innowacyjne połączenie nowoczesnych technologii, doskonałych osiągów, wydajności oraz designu, który zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Po czym poznasz nowego Forda Mondeo?

Sportowe nadwozie samochodu w stylu cupe dodaje mu dynamicznego wyrazu. Doskonale harmonizuje z pochylonym profilem pojazdu, budując wrażenie wizualnej lekkości oraz ekspresji. Nowy Ford Mondeo to także wyrafinowany przedni pas z trapezoidalną osłonę chłodnicy otoczony wąskimi, idealnie wyciętymi kloszami reflektorów. Wybrzuszona maska silnika wieńczy ten designerski projekt i sprawia, że nikt nie pozostaje obojętny wobec miejskiego auta o sportowym charakterze.

W zależności od preferencji nowy Ford Mondeo występuje w wersji czterodrzwiowej, pięciodrzwiowej oraz kombi.

Na drodze liczy się nie tylko wygląd, ale także komfort jazdy, jakość, moc i wydajność – czyli wszystko to, co może zaoferować nowy Ford Mondeo. Dlatego do wyboru pozostaje niezwykle zróżnicowana gama silników zaawansowanych technologicznie. Konstrukcje są mocne oraz ekologicznie, co gwarantuje bezpieczną jazdę, zarówno dla podróżujących, jak i środowiska.

Symbolem jakości są wyróżnienia oraz nagrody przyznane silnikom, w które wyposażony jest nowy ford Mondeo. Do wyboru pozostają silniki:

  • 1,0 l (trzykrotnie uznany za najlepszy silnik na świecie w kategorii „International Engine of the Year”,
  • 1,5 l,
  • 2,0 l z mocą 204 i 240 KM.
  • 2,0 TDi – silnik wysokoprężny – zmodernizowany Diesel 2,0 litra TDCi z turbosprężarką o zmiennej geometrii. Optymalizuje ciśnienie doładowania przy różnych prędkościach obrotowych silnika, generuje 150 lub 180 KM, dołączając do gamy konstrukcji wysokoprężnych emitujących poniżej 130 gramów CO2 na kilometr.

Nowy Ford Mondeo – jakość i bezpieczeństwo na drodze

Potwierdzeniem najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa może być ocena, jaką Euro NCAP przyznał dla najnowszego Forda Mondeo. To wiodąca i niezależna organizacja europejska, która ocenia bezpieczeństwo pojazdów. Nowy Ford Mondeo został przez nią doceniony na nowoczesne technologie oraz innowacje w zakresie bezpieczeństwa.

Funkcje, którymi wyróżnia się nowy Ford Mondeo

  • Szczególna ochrona pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach

Nowy Ford Mondeo został wyposażony w tylnie, nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. To innowacja na europejskim rynku motoryzacyjnym. W razie wypadku drogowego, pasy powiększają swoją objętość. Dzięki temu siła uderzenia zostaje rozproszona, a ochrona pasażerów jest pięć razy bardziej wydajna niż w przypadku tradycyjnych pasów.

  • Ford SYNC 2 z funkcją wzywania pomocy

Kiedy dojdzie do wypadku najważniejsze jest szybkie wezwanie pomocy. Nowy Ford Mondeo zrobi to za Ciebie! System Ford SYNC 2 został wyposażony w funkcję Emergency Assistance, która uruchamia się w razie wypadku. Kiedy poduszka powietrzna aktywuje się lub zostanie odcięta pompa paliwowa, system wykorzysta telefon podpięty do Ford SYNC, aby zawiadomić służby ratunkowe. Nie tylko wezwie pomoc, ale także poda lokalizację, w jakiej znajduje się Twój nowy Ford Mondeo oraz umożliwi rozmowę dyspozytora z kierowcą.

  • Reflektory w technologii LED

Nowy Ford Mondeo jest jednym z pierwszych modeli Forda w Europie, który posiada adaptacyjne reflektory LED. Na czym polega to rozwiązanie? Reflektory LED-owe z system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System dopasowują kąt padania i natężenie wiązki światła do aktualnych warunków. System bierze pod uwagę warunki atmosferyczne, kąt skrętu kierownicy, odległość od pojazdu z przodu, prędkość oraz działanie wycieraczek. Na tej podstawie dopasowuje ustawienia, wybierając jedną z siedmiu dostępnych funkcji.

Nowy Ford Mondeo posiada także wydajne i widoczne paski LED w miejscu klasycznych kierunkowskazów.

 

Ford Mondeo Hybrid kombi

Nowy ulepszony Ford Mondeo Hybrid kombi umożliwi klientom, poszukującym większej przestrzeni ładunkowej, czerpanie korzyści z elektrycznego układu napędowego bez obawy o zasięg.

Pokaźne nadwozie kombi oferuje przestrzeń o pojemności 403 litrów, która po złożeniu tylnych siedzeń może wzrosnąć do 1508 litrów. Z kolei płaska podłoga ułatwia załadunek i przewożenie nawet bardzo dużych i nieforemnych przedmiotów. Dla większego komfortu podróżujących pod podłogą bagażnika skrywają się dodatkowe schowki.

Zarówno w wersji kombi, jak w czterodrzwiowej Ford Mondeo Hybrid osiąga niesamowite wyniki zużycia paliwa dzięki funkcji płynnego przełączania pomiędzy napędem elektrycznym i spalinowym (średnie zużycia paliwa w przypadku wersji czterodrzwiowej wynosi 4,2 l/100 km*, dla wersji kombi 4,4 l/100 km*). Napęd Forda Mondeo Hybrid, który korzysta z najnowocześniejszych akumulatorów litowo - jonowych, działa w momencie ruszania pojazdu w trybie elektrycznym. Podczas przyśpieszania lub wyprzedzania włącza się dodatkowo silnik spalinowy, zapewniający niezbędną moc w zależności od potrzeb. Aby zwiększyć zasięg, inteligentny układ ładowania akumulatora (Regenerative Braking) odzyskuje ponad 90% kinetycznej energii hamowania i wykorzystuje ją do ładowania akumulatorów.

 

Galeria