Ford Mondeo

Arrow
Arrow
Slider

Ford Mondeo

WersjaCena
Trendod 89 900 zł (z VAT)
Ambienteod 83 900 zł (z VAT)
Editionod 100 900 zł (z VAT)
ST-Lineod 123 900 zł (z VAT)
Titaniumod 103 900 zł (z VAT)
Titanium Hybridod 120 900 zł (z VAT)
Pobierz cennik Pobierz cennik Vignale
Idealne połączenie technologii, osiągów, wydajności i innowacyjnego designu nowego Forda Mondeo sprawia, że akceptujesz tylko to co najlepsze może dać Ci samochód.

Elegancka, supernowoczesna stylistyka oraz dynamiczna linia nadwozia łączą się z mocą, wydajnością, komfortem i jakością, podkreślając w ten sposób wyjątkowy charakter nowego Forda Mondeo.

Nowy Ford Mondeo oferuje eleganckie, sportowe w stylu cupe i pełne ekspresji nadwozie. Pochylony profil auta odzwierciedla „wizualną lekkość”, natomiast w wyrafinowanym przednim pasie umieszczono typową dla Forda trapezoidalną osłonę chłodnicy, którą otaczają wąskie, precyzyjnie wycięte klosze reflektorów. Z przodu wzrok przykuwa również wybrzuszona maska silnika.

Nowy Ford Mondeo dostępny jest w wersji czterodrzwiowej, pięciodrzwiowej oraz kombi.

Oferuje najbardziej zróżnicowaną i najbardziej zaawansowaną technologicznie gamę silnikową w 21-letniej historii tego modelu, oferując klientom bardzo duży wybór wyrafinowanych, ekologicznych i mocnych konstrukcji. Z gamy wielokrotnie nagradzanych silników EcoBoost w nowym Mondeo zastosowanie znajdą trzy: 1,0 l (trzykrotnie już nagradzana tytułem najlepszego silnika na świecie „International Engine of the Year”, 1,5 l oraz 2,0 l z mocą 204 i 240 KM. Z gamy silników wysokoprężnych dostępny jest 2,0 TDi - zmodernizowany Diesel 2,0 litra TDCi z turbosprężarką o zmiennej geometrii, która optymalizuje ciśnienie doładowania przy różnych prędkościach obrotowych silnika, generuje 150 lub 180 KM, dołączając do gamy konstrukcji wysokoprężnych emitujących poniżej 130 gramów CO2 na kilometr.

Najnowszy Ford Mondeo otrzymał maksymalną nagrodę pięciu gwiazdek od Euro NCAP - wiodącej i niezależnej organizacji europejskiej oceniającej bezpieczeństwo pojazdów. Samochód wyposażono w wiele nowych technologii oraz te, które już wcześniej nagrodzone zostały przez tę instytucję za innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa.

Szczególna ochrona pasażerów na tylnych siedzeniach.
W nowym Fordzie Mondeo zadebiutują pierwsze w europejskim sektorze motoryzacyjnym tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. W razie kolizji, pasy powiększają swoją objętość, aby rozproszyć siłę uderzenia pięć razy bardziej wydajnie, niż w przypadku tradycyjnych pasów.

Ford SYNC 2 z funkcją Wzywania pomocy.
Kluczowym elementem systemu Ford SYNC 2 jest funkcja Emergency Assistance. Uruchamia się, gdy dojdzie do wypadku, w momencie aktywacji poduszki powietrznej lub odcięcia pompy paliwowej. Tak długo, jak telefon komórkowy jest podłączony do Ford SYNC, system może wykorzystać go do połączenia się ze służbami ratunkowymi, aby podać im wszystkie istotne informacje (np. współrzędne GPS) oraz umożliwić rozmowę z kierowcą.

Reflektory w technologii LED
Ford Mondeo jest jednym z pierwszych modeli Forda w Europie, w którym zastosowano adaptacyjne reflektory LED. Ta zaawansowana technologia łączy w pełni LED-owe reflektory z system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System, który dostosowuje kąt padania oraz natężenie wiązki światła z reflektorów do warunków panujących na drodze. System wybiera jedno z siedmiu ustawień w zależności od prędkości jazdy, warunków atmosferycznych, kąta skrętu kierownicy, odległości do auta jadącego z przodu oraz działania przednich wycieraczek.Tradycyjne kierunkowskazy również zostały zastąpione bardziej wydajnymi i widocznymi paskami LED.

 

Galeria