Linia Vignale

previous arrow
next arrow
Slider

Linia Prestiżowa Vignale

W maju 2015 roku Ford Motor Company wprowadza nowy koncept sprzedaży oraz linię produktów dla wymagających Klientów. W nowym formacie salonu FordStore pojawia się strefa Vignale Lounge a w niej prezentowane są nowe modele Forda w ekskluzywnej wersji Vignale. Nową linię otwiera flagowy model Mondeo Vignale, następnie znany już SUV Forda Kuga Vignale oraz rodzinny van S-Max Vignale ale do ich grona dołączają nowe modele lub te dotychczas nieobecne na rynku europejskim czyli Ford Edge Vignale, Fiesta Vignale, oraz Mustang.

Co oznacza Vignale? Vignale to to produkty wysokiej jakości, wykonane z dbałością o najdrobniejszy detal, oferujące prestiż i wysublimowaną elegancję. Każdy model Vignale wykańczany jest ręcznie przez sześciu wykwalifikowanych rzemieślników w nowym, zaawansowanym centrum Vignale Centre zlokalizowanym przy należącym do Forda zakładzie produkcyjnym w Walencji w Hiszpanii. Pracę osób zatrudnionych przy produkcji wspomagają najnowsze systemy laserów i kamer, które z najwyższą uwagą sprawdzają jakość spasowania paneli nadwozia, a także wykończenie powłoki lakierniczej.

Vignale oznacza indywidualizm i wyróżnienie poprzez elementy charakterystyczne dla tej linii. Nazwa Vignale odnosi się do Alfreda Vignale – jednego z pierwszych konstruktorów nadwozi – który właśnie postrzegał samochód jako obiekt podlegający personalizacji za sprawą indywidualnej stylizacji. Mistrz Vignale tworzył kultowe projekty dla włoskich marek samochodowych pod własnym nazwiskiem a do ich produkcji wykorzystywał wiedze i technologię zaczerpniętą z branży lotniczej. W latach swojej świetności (1949-1968) Vignale Carosseria przyciągała wielu klientów z całego świata.

Każdy model Ford Vignale otrzymuje ekskluzywne oznaczenie „Vignale”, inspirowane podpisem Alfredo Vignale. Bardzo dużą wagę przykłada się do umiejscowienia wszystkich oznaczeń i zewnętrznych elementów dekoracyjnych, do kontroli którego wykorzystywane są przez zespół Vignale laserowe mierniki. W ofercie dostępne będą kolory: Vignale Nocciola, Vignale Black i Vignale Silver, a także czterowarstwowy Vignale White.
Modele Vignale otrzymują pakiety elementów wyróżniających ich spośród innych samochodów, należą do nich:

  • Górna części osłony chłodnicy o unikatowym, sześciokątnym projekcie Vignale, wykończona ciemnym, matowym lakierem i otoczona polerowaną, aluminiową ramką.
  • Połyskująca dola część osłony chłodnicy z chromowanymi akcentami.
  • Podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego z polerowanymi, aluminiowymi obwódkami i matowym wykończeniem.
  • Chromowane detale drzwi.
  • Dedykowane 18-calowe i opcjonalne 19-calowe obręcze aluminiowe Vignale oraz ekskluzywny kolor Vignale Nocciola.

Vignale to również efekt wzmożonych prac nad jeszcze większym bezpieczeństwem i komfortem jazdy, który zaowocował wyrafinowanymi systemami wspomagającymi kierowcę oraz bogatym wyposażeniem, które przyczynia się do obniżenia poziomu stresu u kierowcy. Opracowany przez Forda system Pre-Collision Assist z układem wykrywania pieszych wykrywa pojazdy znajdujące się na drodze przed autem oraz pieszych i pomaga kierowcy ograniczyć skutki zderzeń czołowych, a w niektórych przypadkach całkowicie im zapobiega. Wyposażenie modeli Vignale obejmuje również:

  • System SYNC 2 oferowany standardowo, który pozwala kierowcy sterować za pomocą prostych komend głosowych funkcjami systemu rozrywkowego, nawigacji, klimatyzacji oraz kompatybilnych telefonów komórkowych.
  • System wspomagający parkowanie z funkcją parkowania prostopadłego wykrywa odpowiednie miejsce postojowe i pozwala kierowcom zaparkować w nim pojazd tyłem bez konieczności dotykania kierownicy.
  • System rozpoznawania znaków drogowych oferowany standardowo, który pokazuje na wyświetlaczu informacje dotyczące ostatniego zarejestrowanego ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania czy znaków odwołania zakazu.
  • System zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach , który rozpocznie automatyczne hamowanie w celu złagodzenia skutków zderzenia lub zapobiegnięcia kolizji z pojazdem jadącym z przodu. System działa do prędkości 40 km/h.
  • Opracowane przez Forda dynamiczne reflektory LED, łączące w pełni LED-owe reflektory z systemem reflektorów adaptacyjnych, który dostosowuje strumień światła do warunków panujących na drodze.

Ponadto, dostępny jest zaawansowany system nawigacji i audio DAB z dwunastoma głośnikami hi-fi, natomiast komfort podróżowania dodatkowo podnoszą takie elementy, jak elektrycznie regulowana kolumna kierownicy z pamięcią ustawień, elektryczna pokrywa bagażnika oraz podgrzewana kierownica.

Bezpieczeństwo osób podróżujących z tyłu zwiększają tylne nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa, oferowane po raz pierwszy w europejskim sektorze motoryzacyjnym. W razie kolizji, pasy powiększają swoją objętość, aby rozproszyć siłę uderzenia pięć razy bardziej wydajnie, niż w przypadku tradycyjnych pasów. Wnętrza samochodów zostały również lepiej wygłuszone, przy czym zastosowanie szyb akustycznych pozwoliło obniżyć szum wiatru opływającego nadwozie do poziomu spotykanego wyłącznie w samochodach segmentu premium.

Cała koncepcja Vignale to trzy składowe – poza eleganckim produktem w postaci samochodu, jego otoczenia czyli „stylu życia” Vignale najważniejszym elementem jest doświadczenia, jakie nabywa Klient w kontakcie z produktem w salonie w specjalnej strefie Vignale Lounge. W tej specjalnie wykreowanej przestrzeni możliwe jest poznanie oferty Forda i pakietu usług, który dla użytkowników Vignale rozszerzony zostaje o pomoc dedykowanego opiekuna Forda Vignale, całodobową opiekę telefoniczną oraz aplikację Vignale Service. Wszystkie komponenty projektu Vignale mają sprawić, że Klient poczuje się zaopiekowany, zrelaksowany i spokojny o bezpieczeństwo swoje i innych podróżujących. Np., dzięki usłudze centrum pomocy Vignale One Call Klient uzyska odpowiedzi na pytania dotyczące kwestii technicznych, a także pomoc w umówieniu wizyty w salonie FordStore, rozwiązanie innych problemów, jak również zarezerwowanie usługi serwisowej auta.

 

Galeria