Linia sportowa ST/RS

previous arrow
next arrow
Slider

Linia sportowa ST/RS

Zacięcie sportowe Forda znalazło swój wyraz w modelach stricte sportowych tzw. performance cars, do których należą Ford Mustang, GT oraz Focus RS. Znamy również rajdowe wersje Forda Fiesta, które wielokrotnie pokazywały swoje zacięte wyścigowe oblicze w różnych rajdach. Samochody te jednak przygotowywane pod wyczynowe przejazdy nie nadają się do codziennego, miejskiego użytku. Firma Ford znalazła rozwiązanie w tym zakresie i oferuje swoim Klientom możliwość spersonalizowania wybranego modelu Forda i nadania mu bardziej zaciętego charakteru poczynając od wrażeń czysto estetycznych a na wybitnie sportowych osiągach kończąc.

W gamie modelowej Forda mamy do wyboru kilka modeli, które przy odrobinie dodatkowych zabiegów staną się drogowymi drapieżcami….

Linia ST Linedostępna dla Forda Fiesta oraz Focus - a już obecnie do rodziny tej dołączyli Forda Mondeo i Kuga - to SPORTOWY DESIGN czyli pakiet elementów stylistycznych oraz drobnych modyfikacji technicznych, które uczynią wybrany model Forda komfortowym, dynamicznym ale o sportowym charakterze.

Charakterystycznymi elementami tej stylizacji są: siatkowa przednia krata wlotu powietrza, tylny spojler, dedykowane aluminiowe obręcze kół, sportowe zawieszenie oraz emblemat ST Line na nadwoziu.

Dla modelu Fiesta dodatkowo powstała limitowana edycja ST Line RED&BLACK, która zachwyca kompozycją dwóch kontrastowych kolorów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz samochodu dając wyraz indywidualizmu swojego właściciela.

Wersja ST i ST2dostępna dla modeli Forda Fiesta oraz Focus oznacza doskonałe osiągi silników Eco Boost i dynamiczną, precyzyjną jazdę samochodem rodem z toru wyścigowego. Ford Fiesta w wersji ST dostarcza niebywałych emocji dzięki 180 KM, które pozwalają na przyspieszenie 6,9 sek przy prędkości 0-100 km/h. Ford Focus ST z 250 – konnym silnikiem Eco Boost osiąga ten zakres w 6,5 sek. Wersje ST i ST2 w obu modelach różnią się wyposażeniem wewnątrz samochodu.

Wersja RS - zarezerwowana dla samochodów typu Performance, w gronie których znajdują się Ford GT, Ford Mustang i oczywiście znany nam doskonale " z cywilnej wersji" Ford Focus