Mustang Bullitt & wyspa Man

Czasem w życiu zdarza się tak, że wszystko do siebie idealnie pasuje… Samochód, który zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy i oferuje nieprzeciętne osiągi oraz miejsce, które pozwala wykorzystać cały potencjał samochodu. O czym mowa? O Fordzie Mustangu Bullitt, oraz wyspie Man.

FORD_MUSTANG_BULLITT_33_HR

„Najwspanialsze europejskie szlaki drogowe” to serial przedstawiający różne miejsca na świecie, które zapewniają kierowcom niepowtarzalną frajdę z jazdy, w wyjątkowych sceneriach, a także słynące z kulinarnych przysmaków, oraz gościnności mieszkańców. Steve Sutcliffe (dziennikarz) w jednym z odcinków wybrał się za kierownicą Forda Mustanga w limitowanej wersji Bullitt na Mountain Road, szczególnie szybki odcinek „Mountain Course”.

Należy zaznaczyć, że Sutcliffe jeździł już wszystkimi modelami Ford Performance, od Forda GT na zapierającej dech w piersiach Drodze atlantyckiej w Norwegii, po Fiestę ST na wyludnionej Via Campocatino we Włoszech. Obejrzyjmy zatem jego relację z wyprawy Mustangiem Bullitt… która w ocenie dróg osiągnęła najwyższy wynik pod każdym względem.

Wyspa Man położona na Morzu Irlandzkim kojarzona jest prze wiele osób z jednym wydarzeniem – z najpopularniejszą imprezą motocyklową na świecie – wyścigiem ulicznym Isle of Man TT na drodze „Mountain Course". Jako ciekawostka na drodze tej  jak również w wielu częściach wyspy – nie obowiązują ograniczenia prędkości!

Steve Sutcliffe, miał przyjemność zwiedzać okolicę za kierownicą nowego Forda Mustanga Bullitta, limitowanej wersji modelu stworzonej dla uczczenia 50-lecia słynnego filmu wytwórni Warner Bros o tym samym tytule. Swój pobyt na wyspie Man wspomina w ten sposób: „Na całej niemal wyspie spróbujecie doskonałych dań i napojów. Możecie wybrać się na przejażdżkę jedną z najsłynniejszych dróg w Europie, ale to ludzie, jedzenie i krajobrazy, sprawią, że odbijając promem w drodze powrotnej będziecie już tęsknić za wyspą”.